Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Opala podrška za ulazak Srbije u EU

Komentari (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 07 oktobar 2009 18:18
NaStraži
60%? To kaže Sarkozijeva ekipa... I ovi "naši" onomadnji lamentatori...
Istina je malo drugačija...
Preporuke:
0
0
2 četvrtak, 08 oktobar 2009 02:12
igorsima
Nešto se ne sećam te senzacionalne vesti marta ove godine da je podrška srpskog naroda ulasku u EU pala na 56%.
Mislim da nam je to nekako prećutano.

I takođe, nisam siguran da se ne podešavaju uslovi ankete kad se istražuju pitanja takve važnosti.
Mislim, kako bi, o kako bi, nezgodno po trenutnu vlast zvučala vest da je po najnovijim istraživanjima javnog mnenja za učlanjenje Srbije u EU recimooooo 38%?!?
A da je ostalih 48% koji imaju mišljenje u širokom spektru od NI PO KOJU CENU pa do JA RADIJE NE BIH ALI AKO MORA...
Preporuke:
0
0
3 četvrtak, 08 oktobar 2009 10:59
ako oni kažu toliko...
onda baci bar još trećinu u vodu... mada, ima ih još koji veruju u evroraj
Preporuke:
0
0
4 četvrtak, 08 oktobar 2009 21:14
Rodoljub
U Srbiji pristupanje EU podržava 58 odsto građana, neznatno manje nego 2006. kada se za ulazak u EU izjasnilo 60 odsto njih, preneo je danas radio Dojče vele. Prema Galupu, građani Srbije imaju pozitivan odnos prema članstvu u Uniji, ali uglavnom imaju negativan odnos prema radu Haškog tribunala i ulozi koju Unija ima u tom procesu.

Među stanovnicima Srbije, naime, postoji mišljenje da Haški tribunal nije od koristi i da samo podgreva stare konflikte, a da je, kada je reč o EU, osnovni problem što neke članice blokiraju progres evrointegracija Srbije, ocenio je analitičar Galupa Andrej Pirka u izjavi nemačkom radiju.

Najveća podrška članstvu u EU, ali i poistovećivanje sa evropskim vrednostima, pokazano je na Kosovu (89 odsto), a Pirka to objašnjava tzv. "efektom svadbenog putovanja." Kosovski Albanci, kako ocenjuje Pirka, smatraju da je Evropska unija imalala aktivnu ulogu u procesu njihove nezavisnosti i zato su sada pozitivni prema svemu što dolazi iz EU. Među Srbima na Kosovu procenat podrške pridruživanju EU je 23 odsto, naveo je Galup.

U BiH, prema istraživanju Galupa, 58 procenata građana podržava članstvo u EU, što je pad od čitavih 18 procenata u odnosu na prethodno istraživanje. Oni su ujedno i najveći pesimisti kada je u pitanju datum njihovog pristupanja i ne vide ga pre 2020. godine. U Republici Srpskoj tek 16 odsto građana doživljava EU kao prijateljsku, pokazalo je istraživanje.

U Hrvatskoj nema znakova euforije, a to je, kako navodi Pirka, tipično za zemlje koje su tako blizu članstvu. "Hrvatska se već suočila sa konkretnim problemima koje sa sobom nosi pristupni proces EU," rekao je on.


(Dojče Vele)

Ma, ko ferma šiptare, gde su procenti za Hrvatsku u ovom članku? Pa, nije politički korektno da se iznesu, jer su najniži u regionu, tj. oko 40%!

Spin-doktori na delu!
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner